• Alternatyvusis ugdymas
  Alternatyvusis ugdymas

  – tai mokymas ir mokymasis kitokioje aplinkoje ir kitokiu stiliumi. Kiekvienas mokinys turi teisę džiaugtis mokslo pasiekimais ir siekti savo galimybes atitinkančių mokymosi aukštumų.
  Skaityti daugiau...

 • Produktyviojo mokymosi klasės
  Produktyviojo mokymosi klasės

  Dalis Kauno Rokų vidurinės mokyklos, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos ir Panevėžio rajono Paįstrio Juozo Zikaro vidurinės mokyklos dešimtokų penktadieniais neina į mokyklą. Kodėl? Nes tai vienas produktyviojo mokymosi principų!
  Skaityti daugiau...

Alternatyvusis ugdymas

- tai nėra ALTERNATYVA mokymuisi, tai – alternatyva ĮPRASTAM ugdymui. Šio ugdymo paskirtis - prisitaikyti prie individualių mokinio savybių, gebėjimų ir polinkių.
Skaityti daugiau...

Naujienos

Kviečiame į sambūrį „Kodėl verta keistis ir keisti?“. Skelbiama renginio programa

Kov 17 2015

Kovo 20 d. visus Lietuvos švietimui neabejingus žmones kviečiame į Vilniuje viešbutyje „Crowne Plaza Vilnius“ (M. K. Čiurlionio g. 84) vyksiantį sambūrį, kurio tema – „Kodėl verta keistis ir keisti?“

Toks renginio pavadinimas parinktas tikslingai. Raidos dėsningumai lemia, kad reikšmingos žmogiškosios patirtys daro įtaką mūsų veiklai, mąstymui, verčia keisti pažiūras ir perkainoti vertybes. Galima drąsiai teigti, kad nuolatinė kaita yra žmogaus ir žmogiškosios kultūros lemtis. Švietimas, kaip viena iš svarbiausių mūsų kultūros sričių, nėra išimtis, priešingai – ji reikalinga itin glaudaus susitelkimo ir pastangų kuriant kokybišką mokymo(si) formų, metodų, praktikų įvairovę ir profesionalų gausą. Tai reakcija į neišvengiamus pokyčius. Jei nežinosime, kaip su pokyčiais „elgtis“, pražūsime sumaišties, nuovargio (emocinio, profesinio) ir nepertraukiamos nežinomybės dėl ateities sūkuryje. Nuo kaitos reikia ne bėgti, o ją kurti patiems, t. y. keisti savo praktiką taip, kad pokyčiai ne gąsdintų ir vargintų, o virstų savastimi.

Taigi pagrindinė susibūrimo tema – kaita: bijoti ir ignoruoti ar priimti ir suvaldyti? Kodėl verta keistis ir keisti? Kam to reikia? Apie tai kviečiame klausytis ir diskutuoti kovo 20 d.

Pranešimus skaitys ir diskusijoje dalyvaus Lietuvos ir užsienio įvairių sričių atstovai. Sambūrį organizuoja Švietimo aprūpinimo centras, baigdamas „Alternatyviojo ugdymo“ projektą.

Renginio programa.

Renginys truks nuo 10 iki 17 val.

Registracija

 

Daugiau informacijos telefonu (8 5) 264 9478 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

 

Maloniai kviečiame prisijungti ir pasidalinti šiuo kvietimu su savo bendruomene, kolegomis ir visais, kurie nori keisti savo praktiką ir mąstymą.

Produktyvusis mokymasis

Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...

Tinklinis bendradarbiavimas

„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...

Komunikacinis modelis

Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...

sc logo2