Alternatyvusis ugdymas

- tai nėra ALTERNATYVA mokymuisi, tai – alternatyva ĮPRASTAM ugdymui. Šio ugdymo paskirtis - prisitaikyti prie individualių mokinio savybių, gebėjimų ir polinkių.
Skaityti daugiau...

Ekskursija po Pakruojo dvarą

TM Pakruojo dvare 4Dalijamės Kriukų pagrindinės mokyklos, diegiančios tinklinio bendarbiavimo modelį, pasakojimu apie viešnagę Pakruojo dvare:

Lapkričio 13 dieną projekto „Alternatyvusis ugdymas“ Kriukų pagrindinės mokyklos komandos nariai, vaikai ir jų tėveliai bendravo ir linksmai leido laiką Pakruojo dvare.

Tik atvykus pasitiko gidė, kuri ekskursiją pradėjo nuo trumpos dvaro istorijos. Sužinojome, kad Pakruojo dvarvietė pirmą kartą paminėta rašytiniuose šaltiniuose 1531 m.. Dvaro įkūrėjas ir pirmasis savininkas buvo Rietavo tijūnas M.Vakavičius.

Pakruojo dvarą valdė kelios Ropų kartos: Teodoras (1783-1852), Hermanas (1810-1890), Leonas (1860-1940), Julius (1910-1944). Jau nuo barono Vilhelmo Ropo laikų dvare buvo plėtojamas prekinis ūkis, kuris duodavo daug pajamų. 1866 m. buvo įsteigta dvaro vaistinė, kuri aptarnavo 3956 gyventojus, buvo dvylikos lovų ligoninė. 1897 m. Pakruojyje veikė pavyzdinė kredito draugija, vadovaujama barono L. Ropo, 1909 m. dvare veikė alaus darykla ir garinis malūnas.Po 1922 m. žemės reformos Ropų ūkis sumažėjo: jiems buvo paliktas dvaro centras ir 300 ha žemės. Dvare buvo atlikta melioracija, toliau plėtojama gyvulininkystė, sodininkystė, bitininkystė. 1940 m. dvarą pagal testamentą paveldėjo J. Ropas. Per karą dvare buvo įkurdintas vokiečių repatriacijos štabas. 1944 m. J. Ropas su karo pabėgėliais traukėsi į Vakarus ir, matyt, žuvo, nes apie jo likimą nieko nežinoma. Po karo Pakruojo dvare buvo įkurtas tarybinis ūkis. 1959 m. rūmai buvo remontuojami, juose iki 1979 m. veikė žemės ūkio technikumas, vėliau – žemės ūkio kadrų kvalifikacijos kėlimo mokykla. Šiuo metu rekonstruotuose Pakruojo dvaro pastatuose teikiamos apgyvendinimo, maitinimo, salių nuomos, renginių organizavimo, aktyvaus poilsio paslaugos, organizuojamos teminės ekskursijos ir pramogos. Siekiame Pakruojo dvaro sodybą padaryti veikiančiu „gyvu“ architektūriniu paveldu, kuris būtų skirtas bendruomenei.

Bene įdomiausia veikla buvo pasipuošimas dvariškais rūbais. Gaila, kad lauke lijo lietus, tad pasipuošus pasivaikščioti po parką nebuvo galimybės. Į šią pramogą noriai pasinėrė mergaitės ir koordinatorė Ligita bei socialinė pedagogė Sonata. Pavyko prikalbinti pasipuošti tik Giedriuką. Nuotraukose vaikai nuostabūs. Mamytės nepasidavė madų šėlionei. Nors vaikučius puošė entuziastingai. Ypač dukrą gražino Gabrielės mama Inga.

TM Pakruojo dvare 2

TM Pakruojo dvare 3

Prisimatavę, pasidemonstravę, buvom pakviesti į dvaro malūną. Pažiūrėjome filmą apie lietuvių kelionę su žemaitukais iki Juodosios jūros. Žavėjo žmonių ryžtas, pagarba vienas kitam, kaimyninių šalių žmonių geranoriškumas ir svetingumas. O istorija apie šuniuką Alšį, kritusį arkliuką privertė ir ašarą nubraukti. Išvykstant G.Klimkevičius visus norinčius vaikus pajodinėjo ant žirgelio. Mamytė Inga neatsispyrė žirgo grožiui ir pabandė irgi pajoti. Visi apibėrėme komplimentais, nes jojo kaip profesionali jojikė. 

TM Pakruojo dvare 1

TM Pakruojo dvare 5

Laikas, praleistas drauge neprailgo. Džiaugėmės vieni kitų draugija, bendravome, šmaikštavome ir šauniai pailsėjome. Galbūt tai nebus paskutinis kartas. 

Joniškio rajono Kriukų pagrindinės mokyklos informacija ir nuotraukos

Produktyvusis mokymasis

Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...

Tinklinis bendradarbiavimas

„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...

Komunikacinis modelis

Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...

sc logo2