Alternatyvusis ugdymas

- tai nėra ALTERNATYVA mokymuisi, tai – alternatyva ĮPRASTAM ugdymui. Šio ugdymo paskirtis - prisitaikyti prie individualių mokinio savybių, gebėjimų ir polinkių.
Skaityti daugiau...

Šiaulių „tinklinukai“ ir toliau mezga „tinklus“

TM Šiaulių ir Kriukų susitikimasDvejus metus išbandomas tinklinio bendradarbiavimo modelis suartino jį išbandančias mokyklas, mokinius ir mokytojus. Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklos ir Joniškio r. Kriukų pagrindinės mokyklos mokiniai vasaros atostogas pasitiko kartu dalyvaudami tradicinėje socialinių įgūdžių ugdymo stovykloje „Nepabuvęs kareivėliu“.

Normundo Valterio jaunimo mokykla stovyklą organizavo 5 kartą. Šiemet ji kitokia: dalyvauja dvi mokyklos, be tradicinių veiklų (kareiviškų palapinių statymo, orientacinių žygių, sportinių varžybų, vakaronės prie laužo),  pirmą kartą  išbandytas plaukimas plaustais (katamaranais) Dubysos upe.

Stovyklą organizuoti padėjo Oro gynybos batalionas, miesto savivaldybė, Kurtuvėnų regioninis parkas. Krašto apsaugos savanoriškų pajėgų 6-osios rinktinės kariai vedė topografijos užsiėmimus. Mokiniai ne tik pramogavo, bet ir surengė aplinkos tvarkymo akciją – tvarkė Bijotės ežero pakrantę.

Džiugu, kad  mūsų „tinklas“ stiprėja.

TM siauliai ir kriukai1

TM siauliai ir kriukai2

TM siauliai ir kriukai4

TM siauliai ir kriukai5

TM siauliai ir kriukai6

Lina Mendelienė
Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklos tinklinio bendradarbiavimo modelio koordinatorė

Produktyvusis mokymasis

Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...

Tinklinis bendradarbiavimas

„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...

Komunikacinis modelis

Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...

sc logo2