Delfi.lt interviu su profesoriumi iš JAV Eduardo Vianna

EVianna LEU2Savaitgalį naujienų portale www.delfi.lt pasirodė interviu su JAV profesoriumi Eduardo Vianna, kuris sausio mėnesį mūsų projekto kvietimu viešėjo Lietuvoje. E.Vianna – aktyvus XX a. pradžioje Rusijoje gyvenusio žymaus edukologo Levo Vygotskio mokymo sistemos propaguotojas, praktiškai įgyvendinantis jo teorijas. Tikriausiai visi delfi.lt skaitytojai atkreipė dėmesį į straipsnio pavadinimą. Akivaizdu, kad pavadinimas klaidingas ir neatitinka tikrovės – L.Vygotskį būtų sudėtinga sieti su sovietine mokymo sistema, tuo labiau, kad interviu apie tai visai nėra kalbama. Kita vertus, šis straipsnis sulaukė didelio populiarumo: 17 tūkstančių skaitytojų, 300 komentarų, kuriuose diskutuojama apie įvairių ugdymo sistemų privalumus, nagrinėjama L.Vygotskio biografija ir jo darbai. Gal ši klaida paskatins ir naujienų portalą, ir mus, ir kitus, besidominčius švietimu, aktyviau rašyti, diskutuoti apie įvairias pasaulyje žinomas ir taikomas pedagogikos teorijas, dalintis praktine patirtimi, kad tai sulauktų deramo dėmesio ne tik dėl apmaudžių klaidų antraštėse.

Produktyvusis mokymasis

Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...

Tinklinis bendradarbiavimas

„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...

Komunikacinis modelis

Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...

sc logo2