Bernardinai.lt: Gyvenimo be mokyklos filosofija. Nes vaikas irgi yra žmogus

bernardinai logoDalijamės naujienų portale www.bernardinai.lt spausdintu interviu apie mokymąsi namuose.

„Siekiu, kad mano sūnus užaugtų laimingas, kad gebėtų sėkmingai gyventi visuomenėje bei bendrauti su kitais žmonėmis. Kyla klausimas – kaip to pasiekti?“, - kalbą pradėjo pašnekovas – tėvas, kurio sūnus visai netrukus sulauks mokyklinio amžiaus.
Toliau jis dėstė, kad viena priemonių jo apibūdintam tikslui pasiekti gali tapti vaiko leidimas į bet kurią valstybinę mokyklą Lietuvoje, kita – netipinės mokyklos, tokios kaip Summer Hill mokykla Jungtinėje Karalystėje ar Montessori mokykla. O kas, jei nei Lietuvoje esančios mokyklos, nei užsienyje įkurtos neatrodo tinkamos?
Pradėjęs su mintimi, kad nežino, koks ugdymo būdas yra geriausias, šis tėtis ieškojo atsakymų: domėjosi ugdymu ir jo sistemomis, taip pat aiškinosi, kiek jos veikia teoriškai, o vėliau – ir praktiškai. Galiausiai visi mokymo būdai atkrito ir liko „unschooling“, išvertus tai reikštų „nemokyklinimas“, kitaip tariant, gyvenimas ir mokymasis be mokyklos. Žodis apibūdina vaiko mokymą, neatsižvelgiant į švietimo sistemos keliamus reikalavimus.
Apie tai kalbėjomės su žmogumi, kuris yra kategoriškai nusiteikęs prieš mokyklą ir tikina, kad ji daro daugiau žalos, nei duoda naudos. Kad tai – institucija, prilygstanti kalėjimui, nė iš tolo nepanaši į „žinių šventovę“.

Visas straipsnis

Produktyvusis mokymasis

Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...

Tinklinis bendradarbiavimas

„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...

Komunikacinis modelis

Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...

sc logo2