50 išskirtinių koledžų, apie kuriuos vertėtų žinoti kiekvienam netradiciškai mąstančiam studentui

logo-BestCollegesOnlineRenkatės, kur studijuoti? Galbūt tinklalapio www.bestcollegesonline.com medžiaga apie geriausius JAV koledžus padės apsispręsti?

Kai sprendžiama, kur geriausia įgyti išsilavinimą, deja, ne visi koledžai gali pasiūlyti panašias galimybes ar sudaryti vienodas sąlygas, ypač jeigu esate ypatingas, įdomus ir netradiciškai mąstantis jaunuolis arba norite mokytis išskirtiniame koledže. Nors yra daugybė tradicinių ir netgi internetinių koledžų, surasti tokį, kuris atitiktų ypatingus jūsų poreikius, gali būti nelengvai įkandamas riešutėlis. Šią užduotį įveikti būtų kur kas paprasčiau, jeigu dėmesį sutelktumėte į tuos koledžus, kurie skirti būtent netradiciniams studentams ir suteikia išskirtines ugdymosi galimybes. Todėl parengėme į tokius studentus orientuotų geriausių koledžų sąrašą. Šios švietimo įstaigos siūlo alternatyviuosius kursus, darbą ir studijas leidžiančias suderinti programas, lankstų studijų grafiką, savarankiškas studijas ir daugybę kitų ypatingų, tačiau priimtinų galimybių, itin praversiančių neįprastai mąstančiam studentui, norinčiam suderinti studijas koledže su sparčiu gyvenimo ritmu ar intensyviu darbo grafiku. Ne kiekvienas čia pristatytas koledžas jums tiks, bet tikimės, kad šis sąrašas padės būsimiems studentams susidaryti bendrą vaizdą apie siūlomas programas ir galimybes, iš kurių tinkamiausią variantą galės išsirinkti kone kiekvienas.

ALTERNATYVŪS METODAI

evergreen-state-college

Šie puikūs koledžai pasižymi kitokiu požiūriu į aukštąjį mokslą, o daugelis jų pasiekia tikrai puikių rezultatų.

1.„Evergreen State College“: jeigu ieškote mokymo įstaigos, kurioje vyrautų akademinė laisvė, „Evergreen State College“ yra kaip tik tai, ko jums reikia. Šis eksperimentinis netradicinis koledžas siūlo tarpdalykinius kursus, be to, čia teikiama reikšminga pagalba pirmakursiams ir studentų žinios nevertinamos pažymiu.

2.„College of the Atlantic“: šiame Meino koledže studentai neturi galimybės rinktis specializacijos, nes tėra vienintelis pasirinkimas – žmogaus ekologija. Koledže dirbantys dėstytojai yra šios srities specialistai (nors oficialių fakultetų jame nėra, visos paskaitos laikomos tarpdalykinėmis), o studentai lanko istorijos, rašymo ir matematikos paskaitas, kad iki studijų baigimo galėtų tinkamai atlikti didelį projektą pasirinkta tema.

3.„Goucher College“: šio koledžo studentai turi baigti bent vieną mokymo kursą užsienyje ir (arba) atlikti praktiką už koledžo ribų, taip suderindami paskaitų lankymą su realia patirtimi.

4.„Naropa University“: norite koledžo, persmelkto dzenbudizmo dvasia ir keliančio mažiau įtampos? Išbandykite šią Boulderyje (Kolorado valstija) įsikūrusią mokymo įstaigą. Ši mokykla, kurią įsteigė Tibeto budizmo mokytojas (ir Oksfordo mokslininkas), nors ir yra įkvėpta budizmo mokymo, skatinančio žmogaus tobulėjimą, bet tikrai nevadintina sektantiška. Studentai gali lankyti psichologijos kursus, į kuriuos įtraukta meditacija, taip pat pasirinkti programą „Jacko Keroua bekūnės poetikos mokykla“ (angl. Jack Kerouac School of Disembodied Poetics) arba daugybę kitų išskirtinių specializacijos sričių.

5.„Wesleyan University“: nedaug yra tokių mokyklų, kurios pasiūlytų tokią gausybę įvairių ir dažnai itin skirtingų kursų, kaip „Wesleyan University“. Dar geriau – čia nėra privalomų kursų, studentai skatinami studijuoti savarankiškai ir pabrėžiami svarbiausi būtini jų gebėjimai, o ne bendrasis išsilavinimas.

6.„St. John’s College“: šiame koledže studijos vyksta dviejuose mokomuosiuose korpusuose: vienas iš jų įsikūręs Merilende, kitas – Naujajame Meksike, bet jos labai panašios. Kodėl? Šio koledžo studentams taikoma griežtai apibrėžta pagrindinė mokymo programa, pagal kurią nagrinėjami svarbiausi Vakarų kultūros veikalai, mokoma graikų ir prancūzų kalbų ir visi kursai yra pagrįsti svarbiausių klausimu aptarimu bei diskusijomis, o ne namų darbais.

7.„Antioch College“: šioje mokymo įstaigoje kursai orientuoti į tris pagrindines sritis: darbas auditorijose, bendradarbiavimas ir bendruomeninė veikla. Studentai privalo ne tik parašyti kursinį darbą, bet ir imtis praktinės veiklos bei dalyvauti studentų savivaldoje.

8.„Alverno College“: šioje Milvokio mokykloje pamirškite pažymius ir įprastą vertinimą. Čia studentai vertinami asmeniškai, o vertinimo sistema pagrįsta aštuoniomis pagrindinėmis kompetencijomis: komunikacija, analize, problemų sprendimu, įvertinimu priimant sprendimus, socialine sąveika, pasaulinės perspektyvos kūrimu, veiksmingu pilietiškumu ir estetiniu angažuotumu.

9.Olin College: FranklinoOlino inžinerijos koledžas suteikia galimybę tam tikrai inžinerijos studentų grupei nebrangiai įgyti puikų išsilavinimą (visi studentai gauna dalinę stipendiją). Ši mokykla pasižymi kitokiu požiūriu į inžinerijos studijas – ji atsisakė akademinių departamentų ir specializacijos sričių ir siūlo projektais pagrįstą mokymo programą.

10. „Berea College“: ši Kentukio mokykla buvo pirmoji pietinėje šalies dalyje įsikūrusi mišri mokykla, kurioje mokėsi įvairių rasių mokiniai. Ši mokykla ir šiandien laikosi socialiai pažangių pažiūrų. Šis koledžas yra pasišventęs ekologijos problemoms, jame studentai atleidžiami nuo mokesčio už mokslą mainais už 10 darbo valandų per savaitę.

11. „Deep Springs College“: šis dviejų kursų koledžas skirtas tik vyriškajai lyčiai, jame visu etatu dirba tik trys profesoriai ir jų visiškai pakanka, nes studentų grupę sudaro vos 26 asmenys. Mokesčio už mokslą nėra. Studentai gyvena ūkyje Kalifornijoje, kuris verčiasi gyvulininkyste ir liucernos auginimu. Jie ne tik mokosi akademiniuose kursuose, bet ir kartu gyvena: svajoja, mezga, kepa duoną.

12. „Reed College“: tai vienas griežčiausių koledžų Jungtinėse Valstijose, čia kiekvienas aukštesniojo kurso studentas privalo parašyti disertaciją. Ir, be abejo, tai pasiteisina, nes tarp šios mokyklos absolventų – šeši Fulbrighto stipendininkai, šimtas keturi Nacionalinio mokslo fondo bendradarbiai, du Pulitzerio premijos laureatai, trisdešimt vienas Rhodes stipendininkas ir du „MacArthur Genius“ fondo apdovanojimo laimėtojai.

13. „UC Santa Cruz“: per visą šios švietimo įstaigos gyvavimo laikotarpį studentai nebuvo vertinami pažymiais, taigi užuot pasirinkus įprastą vertinimo būdą, čia jaunuolių žinios buvo trumpai apibūdinamos. Nors šiandien šioje mokymo įstaigoje rašomi raidėmis žymimi pažymiai, svarbią vietą tebeužima įvertinimas raštu, suteikiantis kur kas daugiau informacijos apie studento žinias negu bet koks paprastas raide pažymėtas pažymys.

14. „Grinnell College“: šiame koledže studentai vadovaujasi kredo: „Pareiga sau pačiam“. Tarp koledžo studentų yra Taikos korpuso (angl. Peace Corps) savanorių daugiau negu bet kuriame kitame šalies koledže. Be to, čia įspūdingas studentų ir dėstytojų skaičiaus santykis – 10:1.

15. „Mount Holyoke College“: šis tik dailiajai lyčiai skirtas Masačusetso koledžas (pirmasis moterų koledžas Jungtinėse Amerikos Valstijose) pasižymi ypač griežta akademine programa, kuri, kaip rodo anksčiau surinkti duomenys, buvo ypač pravarti moterims rašytojoms.

16. „Earlham College“: šiame nedideliame humanitarinių mokslų koledže studentai tiek pat laiko praleidžia mokydamiesi tapti geresniais žmonėmis kiek ir gerai mokamo darbo paieškoms. Įkvėpti kvakerių mokymo, šios mokyklos studentai vienas į kitą kreipiasi vardu, o asmeniški ryšiai ir šiltas bendravimas yra laikomi esminiais dalykais. Be to, daugybė studentų studijuoja užsienyje, o pats koledžas išsiskiria didžiausia tautų įvairove.

17. „Maharishi University of Management“: šis universitetas siūlo studentams, norintiems įgyti verslo magistro laipsnį, tai padaryti į sąmonę orientuotoje aplinkoje. Čia maistas patiekiamas tik vegetariškas, vyksta meditacijos, skatinamas veiklos nuoseklumas, o studentai per mėnesį lanko tik vieną dieninių paskaitų ciklą.

18. „Green Mountain College“: šis koledžas yra išskirtinis keliais požiūriais. Jis suteikia ketverių metų garantiją, pažadėdamas, kad studentai studijas pabaigs per ketverius metus arba dar trumpiau. Be to, „Green Mountain College“ siekia įgyvendinti aplinkos apsaugos misiją ir reikalauja, kad visi studentai baigtų 37 kreditų bendrąją aplinkosaugos mokslų programą.

19. „Whitman College“: iš pradžių buvo įsteigta kaip seminarija, o 1883 metais ši Vašingtono mokykla tapo laipsnį suteikiančia mokymo institucija, kurioje studijos trunka ketverius metus. Tačiau ir iki šiol tai nėra visiškai įprastas koledžas, nes norint baigti šią mokyklą reikia išlaikyti viso kurso egzaminus.

20. „Beloit College“: šiame koledže studentai įgyja išsilavinimą, kuris orientuotas į eksperimentinį mokymąsi, besimokančiojo atstovavimą ir reflektyvųjį sąsajų suradimą tarp mokymosi auditorijoje ir už jos ribų, nes pagrindinis reikalavimas yra tas, kad prieš baigdami šią mokyklą studentai išmoktas žinias gebėtų pritaikyti praktiškai.

21. „Austin College“: jeigu studijos užsienyje yra jūsų tikslas, tada „Austin College“ yra puikus pasirinkimas šiam tikslui įgyvendinti. Per ketverius studijų metus daugiau negu 70 proc. studentų studijuoja užsienyje. Ši mokykla gali pasigirti studentų ir dėstytojų skaičiaus santykiu 13:1, be to, čia nėra jokių dėstytojų padėjėjų, taigi visas paskaitas dėsto tik dėstytojų kolektyvo nariai.

22. „Allegheny College“: tai nedidelė mokykla, kurioje mokosi tik šiek tiek daugiau negu 2000 studentų. „Allegheny College“ išsiskiria tuo, kad reikalauja, jog studentai pasirinktų ir pagrindinį profilinį dėstomąjį dalyką, ir neprofilinius dalykus, taip pat skatina sudaryti neįprastus jų derinius ir nurodo, kad visi neprofiliniai dalykai būtų iš kitos studijų srities negu studento pasirinktas pagrindinis mokomasis dalykas. Jeigu profilinis dalykas yra, tarkime, iš humanitarinių mokslų studijų srities, tai neprofilinis dalykas turi būti iš tiksliųjų mokslų srities, ir atvirkščiai.

23. „St. Olaf College“: šis koledžas rūpinasi, kad visi jo studentai turėtų tvirtus pagrindus, ir reikalauja, kad jie baigtų beveik 20 skirtingų privalomųjų kursų. Taip pat koledžas didžiuojasi įspūdinga studijų užsienyje programa ir siunčia daugiau studentų mokytis į užsienį negu bet kuri kita JAV mokykla.

24. „Rhodes College“: čia mokymas orientuotas į mažas grupeles, didelis dėmesys skiriamas rašomiesiems darbams ir moksliniams tyrimams. Studentai skatinami dalyvauti tiek paskaitose, tiek už jų koledžo ribų vykstančiose mokslinių tyrimų programose.

 

IŠSKIRTINIAI TVARKARAŠČIAI

idahocollegeCollege of Idaho

Jūsų gyvenimo ritmui netinka įprasto koledžo paskaitų tvarkaraštis? Tada rinkitės vieną iš šių švietimo įstaigų.

25. „College of Idaho“: studentai gali dalyvauti PEAK programoje. Tai išskirtinė veikla, orientuota į keturias skirtingas akademines sritis: humanitariniai mokslai ir dailė, socialiniai mokslai ir istorija, gamtos mokslai ir matematika, profesinės studijos ir tobulinimasis. Semestrai suskirstyti po 12 savaičių, o tarp semestrų yra 1 savaitės pertrauka.

26. „Cornell College“: šiame Ajovos koledže mokslo metai suskirstyti į aštuonis semestrus, kurių kiekvienas trunka pusketvirtos savaitės. Vienu metu studentai lanko tik vieną kursą, taigi kiekvienam kursui skiriamas didžiausias dėmesys.

27. „Tuscuclum College“: šis Grinvilo (Tenesio valstija) koledžas mokslo metams suskirstyti naudoja sistemą, vadinamą tiksliniu kalendoriumi. Kiekvienas semestras turi keturis modulius, kuriuose studentai dėmesį sutelkia į konkrečias paskaitas. Papildomi moduliai siūlomi vasarą.

28. „Colorado College“: tai dar viena mokykla, naudojanti išskirtinį būdą mokslo metams suskirstyti. Mokydamiesi šiame koledže, studentai naudoja modulių planą – mokslo metai padalijami į aštuonis modulius. Kiekviename modulyje studentai lanko po vieną kursą, bet kai kurie kursai apima kelis modulius, atsižvelgiant į tai, kokią medžiagą būtina aprėpti.

29. „Knox College“: šis gana išrankus Ilinojaus valstijos humanitarinių mokslų koledžas naudoja akademinį kalendorių 3-3, pagal kurį studentai vienu metu lanko po tris kursus kiekviename iš trijų semestrų, trunkančių po 10 savaičių. Be išskirtinio tvarkaraščio, šio koledžo studentai taip pat gali patys susidaryti mokymosi planus, taip pat jie laikosi griežto garbės kodekso.

30. „Eckerd College“: šiame koledže studentai lanko kursus pagal tvarkaraštį 4-1-4, kur „1“ žymi žiemos semestrą, per kurį studentai vienu metu dėmesį sutelkia tik į vieną kursą. Be šio gana unikalaus tvarkaraščio, reikalaujama, jog studentai parašytų disertaciją arba išlaikytų viso kurso egzaminus, kad jiems būtų išduotas diplomas.

SUSIDARYKITE UGDYMOSI PLANĄ PATYS

HampshireCollege

Hampshire College

Šis koledžų sąrašas turėtų sudominti būsimus studentus, kurie norėtų patys susidaryti mokymosi planą arba studijuoti savarankiškai.

31. „Hampshire College“: šis koledžas siūlo studentams veiklą, kurios jie neras jokioje kitoje mokykloje. Per pirmuosius mokslo metus studentai lanko paskaitas penkiose „apmąstymų mokyklose“. Antraisiais mokslo metais jie studijuoja pasirinktą dalyką nuodugniau. Trečiaisiais mokslo metais studentai vykdo didelio masto projektą. Visi šie darbai kaupiami aplanke. Už darbus pažymiai nerašomi.

32. „Bennington College“: šio koledžo ugdymo programa yra pagrįsta idėja, kurią koledžas vadina „plano procesu“, padedančiu studentams susidaryti mokymosi planą, pasirengiant ugdymo programą ir nusibrėžiant tikslus visam mokymosi laikotarpiui.

33. „The New School“: ši pažangiu požiūriu pasižyminti mokykla, kviečianti mokytis ir magistrantūros studijų programą, buvo įkurta kaip vieta, kurioje nesuprasti ir persekiojami intelektualai galėjo rasti atokvėpį. Nors šiandien tai nėra intelektualų prieglobstis, koks buvo kadaise, ši mokykla išliko alternatyviojo švietimo įstaiga, siūlanti išskirtinius studijų kursus ir užtikrinanti didelį lankstumą juos renkantis.

34. „Brown University“: šią mokymo įstaigą būtų galima priskirti elitinių aukštųjų mokyklų grupei, vadinamai Gebenės lyga (angl. Ivy League), bet jos struktūra neatitinka daugelio kitų Gebenės lygos mokyklų struktūros, ir tam turėjo įtakos jos įkūrėjas Francisas Waylandas, kuris laikėsi nuomonės, jog studentai privalo turėti galimybę patys pasirinkti, ką ir kada studijuoti. Studentai gali lankyti tiek pasirinktos srities kursų, kiek panorėję, nes nėra jokių paskirstymo reikalavimų, verčiančių studentus aprėpti platų temų sąrašą, kaip yra kitose mokyklose.

35. „New College of Florida“: šis Sarasotos (Floridos valstija) koledžas neturi nustatytos mokymo programos – studentai patys pasirengia numatomą studijų kursą kiekvienam semestrui. Jie pasirašo sutartį, pagal kurią įsipareigoja baigti šiuos kursus, ir jų žinios įvertinamos kiekvieno laikotarpio pabaigoje, siekiant įsitikinti, ar jaunuoliai pasiekė tikslus ir įvykdė sutartinius įsipareigojimus.

36. „Sarah Lawrence College“: šis koledžas garsėja griežtais akademiniais standartais, mažu studentų ir dėstytojų skaičiaus santykiu ir itin individualizuotu studijų kursu. Pagal koledžo sistemą studentai patys renkasi, kokius dalykus iš keturių pagrindinių sričių jie norėtų studijuoti, o per visą studijų laikotarpį jiems talkina mentoriai, vadinami donais.

37. „Oberlin College“: šiame koledže studentai gali tikėtis žiemos semestrą praleisti mokydamiesi savarankiškai, pasirinkdami jau esamą kursą arba susikurdami naują. Per visus mokslo metus bet kuris studentas gali lankyti Eksperimentinį koledžą, t. y. fakultetą, leidžiantį studentams, dėstytojams ir visuomenei dėstyti bet kokį studijų kursą, kurio nėra universitete.

38. „College of Wooster“: šio koledžo studentai gali pasinaudoti gerai žinoma savarankiškų studijų programa, pagal kurią kiekvienam studentui iš dėstytojų parenkamas patarėjas, padedantis parašyti disertaciją arba įgyvendinti didelio masto projektą.

39. „Marlboro College“: tai alternatyvioji humanitarinių mokslų mokykla, įsikūrusi Vermonto valstijoje, kurioje galioja tam tikri ypatingi reikalavimai (pavyzdžiui, reikalavimas aiškiai rašyti), kuriuos studentai turi įvykdyti per pirmuosius mokslo metus, taip pat reikalavimas parengti ir įgyvendinti koncentruotą planą, pagal kurį studentai mokosi žemesniuose ir aukštesniuose kursuose, daugiausia savarankiškai.

 

SKIRTI NETRADICINIAMS STUDENTAMS

Smith College

Smith College

Šios mokyklos siūlo programas, kurios skirtos būtent netradiciniams studentams.

40. „Smith College“: šiame koledže studentai mokosi pagal programą „Ada Comstock Scholars“, skirtą būtent netradiciškai mąstantiems jaunuoliams. Studijuodami pagal šią programą, studentai gali lankyti bet kuriuos koledžo siūlomus kursus ir yra skatinami pasirinkti specializaciją.

41. „College of the Ozarks“: šis koledžas, kitaip dar vadinamas „Hard Work U“, siūlo studentams nemokamą mokslą mainais už darbą. Nors religinei struktūrai priklausanti mokykla gali netikti kiekvienam, tačiau tiems, kurie nori baigti koledžą visiškai ar beveik neturėdami skolų, tai gali būti gana svarus pasirinkimo sprendimas.

42. „Agnes Scott“: ši mokymo įstaiga siūlo specialią programą studentams, kurie grįžta į koledžą po ankstesnio bandymo lankyti mokyklą arba pirmą kartą žengia šį žingsnį kaip suaugusieji. Programa vadinama „Vudrufo mokslininkai“ (angl. Woodruff Scholars) ir siūlo studentams, turintiems išskirtinių poreikių, daugiau galimybių ir didesnį studijų lankstumą.

43. „Empire State College“: šis koledžas priklauso universitetų grupei SUNY, jis rūpinasi netradicinių studentų poreikiais ir konkrečiai yra skirtas mokytis suaugusiesiems. Koledže yra keletas nuotolinio mokymosi būdų, skirtų ir diplominėms, ir podiplominėms studijoms bei padedančių paprasčiau įgyti išsilavinimą tiems, kurie negali atvykti studijuoti į mokomąjį korpusą.

44. „Excelsior College“: anksčiau žinomas kaip „Regents College“, šis privatus koledžas skirtas mokytis suaugusiesiems ir siūlo daugybę įvairių nuotolinio mokymosi programų, kurios yra labai lanksčios, todėl leidžia suderinti ir mokslus, ir darbą, ir šeimą.

45. „Thomas Edison State College“: šis valstybinis koledžas, įsikūręs Trentone (Naujojo Džersio valstija), buvo įsteigtas remiantis Thomo Alvos Edisono savarankiško mokymosi idėja. Ši mokykla turi itin paklausią nuotolinio mokymosi programą ir yra įsitvirtinusi tarp geriausių mokyklų, vertinamų dėl naujųjų technologijų, padedančių suaugusiesiems mokytis, taikymo.

46. „Trinity College“: pasinaudodami programa „Trinity IDP“, suaugę besimokantieji gali užbaigti laipsnį suteikiančias studijas arba pradėti naujas, padedami koledžo personalo ir dėstytojų kolektyvo ir turėdami galimybę mokytis neakivaizdžiai arba pagal lankstesnį grafiką.

47. „Bryn Mawr College“: tai netradicinis koledžas, į kurį galima patekti pagal programą „McBride Scholars“, suteikiančią 24 metų arba vyresnėms merginoms ir moterims galimybę mokytis dieniniame arba neakivaizdiniame koledžo skyriuose.

48. „Bard College“: tai nedidelis ir labai išrankus koledžas, kuris siūlo įgyti išsilavinimą 10–11 klasių mokiniams, tiksliau – jis suteikia aukštesniųjų klasių mokiniams galimybę pradėti mokytis koledže anksčiau, negu jie baigs bendrojo lavinimo mokyklą. Jeigu esate išskirtinis ir stiprią motyvaciją turintis vidurinės mokyklos mokinys, gali būti, kad šis koledžas – kaip tik jums.

49. „Franklin University“: tai vienas didžiausių privačių universitetų Ohajo valstijoje, įsteigtų siekiant patenkinti suaugusiųjų, norinčių mokytis, poreikius. Jis siūlo daugybę lanksčių programų, kurias lengva pritaikyti prie dirbančių suaugusiųjų grafiko. Pagal šios mokyklos nuotolinio mokymosi programą gali mokytis ir asmenys, atliekantys karinę tarnybą armijoje.

50. „Charter Oak State College“: šiame koledže studentai pelno kreditus laikydami testus ir egzaminus, dalyvaudami kariniuose mokymuose, studijuodami pagal mokymosi visą gyvenimą programą. Be to, jie kreditus gali ne tik pelnyti, bet ir perkelti. Taip pat ši mokykla yra skirta ir netradiciniams studentams, taigi čia nesunku surasti tokius kursus, kurie tiktų bet kokiems poreikiams ir kartu būtų išskirtiniai.

 

 

 

Produktyvusis mokymasis

Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...

Tinklinis bendradarbiavimas

„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...

Komunikacinis modelis

Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...

sc logo2