Žinios iš jaunimo mokyklų: sausio 13-osios laužo šiluma mūsų širdyse

Tikrasis lietuvių tautos ryžtas ir pasiaukojimas vardan laisvės buvo parodytas 1991 metais sausio 13-ąją. Ta tamsi diena pareikalavo nemažai aukų. Jau 25-ąjį kartą Lietuva mini šios dienos įvykius. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – jau devynis metus vyksta visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Į šią iniciatyvą kasmet įsitraukia visa mokyklos bendruomenė.

Ir šį žvarbų rytą mokyklos languose suspindo žvakutės, skleisdamos gyvybės, teisingumo, atminties ir vienybės šviesą. Visa mokyklos bendruomenė lauke susirinko prie šviesą ir šilumą skleidžiančio laužo. Čia prisiminėme ir pagerbėme žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus. Mokytojai ir mokiniai – visi kartu – dainavome senąsias gražias laisvės dainas.

Sušilę prie atminimo laužo, mokiniai kartu su aktyviais, sportą mėgstančiais mokytojais, nekantravo startuoti pagarbos bėgime, skirtame žuvusiems už laisvę. Apibėgę apsnigto, žiemišką grožį skleidžiančio, greta mokyklos augančio miško takus, mokiniai atgal į mokyklą parsinešė gerą nuotaiką. Sugrįžusių mokinių laukė neįprastos, kitokios, sausio 13-osios įvykiams paminėti skirtos pamokos. 9:15 val. visi kartu stebėjome moksleiviams skirtą, per LRT televiziją transliuojamą laidą „Pamoka laisvei“. Kitose pamokose mokiniai kartu su mokytojais diskutavo pasiaukojimo, pasiryžimo ginti savo šalį, laisvės temomis. Mokytojai, prisimenantys 1991-ųjų metų įvykius, mokiniams perteikė savo patirtus išgyvenimus.

Mūsų centro mokiniai aktyviai palaikė vis labiau populiarėjančios pilietinės akcijos „Neužmirštuolė“ iniciatyvą. Mokiniai karpė popierines neužmirštuoles ir segė kiekvienam mokyklos bendruomenės nariui ant krūtinės šį naują mūsų laisvės kainos ir dėkingumo simbolį.

Niekas neabejoja, kad pilietiškumo jausmas, meilė savam kraštui, ryžtas ginti savo šalį yra kiekvienai valstybei ypatingai reikalingos vertybės. Tikime, kad sausio 13-ąją mūsų mokykloje vykdytos pilietinės iniciatyvos padės jaunimui išsiugdyti ir stiprinti šias vertybes, puoselės istorinę atmintį ir suteiks prasmę Laisvės gynėjų dienos minėjimui.

Istorijos mokytojas Dainius Remeikis

Produktyvusis mokymasis

Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...

Tinklinis bendradarbiavimas

„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...

Komunikacinis modelis

Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...

sc logo2