Jaunimo mokyklos

1990–1993 metais dėl įvairių tuometinių gyvenimo pokyčių bendrojo lavinimo mokykla nesuspėjo prisitaikyti prie kintančių sąlygų, todėl ją paliko nemažas mokinių skaičius. Mokymąsi nutraukė ir pagrindinio išsilavinimo neįgiję jaunuoliai.
Valstybinės švietimo strategijos 2003–2012 metų nuostatose pabrėžiamas siekis užtikrinti privalomojo mokymosi prieinamumą ir sudaryti sąlygas visiems nepritapusiems, mokymosi motyvacijos stokojantiems ar dėl kitų priežasčių bendrojo lavinimo mokyklų nelankantiems vaikams ir jaunuoliams grįžti į švietimo sistemą ir įgyti bent pagrindinį išsilavinimą.
Atsižvelgiant į susidariusią situaciją ir siekiant sudaryti vaikams palankesnes sąlygas mokytis, buvo pradėtos kurti jaunimo mokyklos. Jaunimo mokyklos koncepcijoje šioms mokykloms keliamas tikslas – padėti į mokyklą grąžinti paauglius ir jaunuolius, padėti jiems pažinti save, mokytis spręsti savo problemas, grąžinti ir toliau ugdyti pasitikėjimą savimi, gebėjimą panaudoti savo gabumus, pomėgius ir polinkius, išsiugdyti atsparumą neigiamai socialinės aplinkos įtakai, stiprinti mokymosi motyvaciją.
Pirmąją mokyklą įkūrus dar 1992 m., 2006 m. jų skaičius pasiekė 26. Pastaraisiais metais dalį jų reorganizavus, sujungus su suaugusiųjų mokyklomis, 2012 / 2013 mokslo metus pradėjo 24 jaunimo mokyklos. 

Jaunimo mokyklų sąrašas...

Kaune ir Panevėžyje vyks praktinis dalykų integracijos seminaras jaunimo mokyklų pedagogams

sveikiatvykeVykdant projekte „Alternatyvusis ugdymas“ numatytas veiklas, š.m. gegužės mėnesį bus organizuojami praktiniai seminarai apie dalykų integraciją. Jaunimo mokyklų pedagogams skirti seminarai vyks Kaune ir Panevėžyje. Iš kiekvienos jaunimo mokyklos į šiuos 16 akademinių valandų truksiančius seminarus kviečiama atvykti po 3 mokytojus. Pageidaujantiems bus suteikiama ir nakvynė. Nesusirinkus planuojamam dalyvių skaičiui iš jaunimo mokyklų, į seminarą bus kviečiami pedagogai iš kitų ugdymo įstaigų.

Seminare Kaune, kuris vyks gegužės 19-20 d., dalyvaus Alytaus, Jonavos, Kaišiadorių, Kauno, Marijampolės, Prienų Šilutės, Vilkaviškio r. ir Vilniaus jaunimo mokyklų pedagogai. 

Seminare Panevėžyje, kuris vyks gegužės 21-22 d., dalyvaus Biržų, Joniškio, Kelmės r., Kėdainių, Panevėžio, Plungės, Radviliškio, Rokiškio, Šiaulių, Telšių, Utenos, Ukmergės jaunimo mokyklų mokytojai. 

Registruotis į seminarus galima iki balandžio 30 d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  

Projekto „Alternatyvusis ugdymas“ informacija

Produktyvusis mokymasis

Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...

Tinklinis bendradarbiavimas

„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...

Komunikacinis modelis

Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...

sc logo2