Jaunimo mokyklos

1990–1993 metais dėl įvairių tuometinių gyvenimo pokyčių bendrojo lavinimo mokykla nesuspėjo prisitaikyti prie kintančių sąlygų, todėl ją paliko nemažas mokinių skaičius. Mokymąsi nutraukė ir pagrindinio išsilavinimo neįgiję jaunuoliai.
Valstybinės švietimo strategijos 2003–2012 metų nuostatose pabrėžiamas siekis užtikrinti privalomojo mokymosi prieinamumą ir sudaryti sąlygas visiems nepritapusiems, mokymosi motyvacijos stokojantiems ar dėl kitų priežasčių bendrojo lavinimo mokyklų nelankantiems vaikams ir jaunuoliams grįžti į švietimo sistemą ir įgyti bent pagrindinį išsilavinimą.
Atsižvelgiant į susidariusią situaciją ir siekiant sudaryti vaikams palankesnes sąlygas mokytis, buvo pradėtos kurti jaunimo mokyklos. Jaunimo mokyklos koncepcijoje šioms mokykloms keliamas tikslas – padėti į mokyklą grąžinti paauglius ir jaunuolius, padėti jiems pažinti save, mokytis spręsti savo problemas, grąžinti ir toliau ugdyti pasitikėjimą savimi, gebėjimą panaudoti savo gabumus, pomėgius ir polinkius, išsiugdyti atsparumą neigiamai socialinės aplinkos įtakai, stiprinti mokymosi motyvaciją.
Pirmąją mokyklą įkūrus dar 1992 m., 2006 m. jų skaičius pasiekė 26. Pastaraisiais metais dalį jų reorganizavus, sujungus su suaugusiųjų mokyklomis, 2012 / 2013 mokslo metus pradėjo 24 jaunimo mokyklos. 

Jaunimo mokyklų sąrašas...

Kviečia INEPS jaunimo kongresas

INEPS Logo 1Po keleto metų pertraukos Tarptautinio produktyviojo mokymosi mokyklų ir projektų tinklo (INEPS) nariai organizuoja jaunimo kongresą tema „Europos identitetas“. 2016 m. jaunimo suvažiavimas vyks Paryžiuje gegužės 29 d. − birželio 4 d.

Jaunimo susitikimų tikslas – bendrauti su skirtingų kultūrų bendraamžiais, mokytis pažinti vieniems kitus, keistis patirtimi, įsitraukiant į įvairaus pobūdžio veiklą tobulinti socialinius, darbo grupėje įgūdžius ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Prancūzų Académie de Créteil komandos ateinantį pavasarį organizuojamo renginio metu vyks užsiėmimai mokiniams atrandant prancūzų kultūrai būdingus bruožus, mokinių seminarai, mokymosi dirbtuvės ir panašūs renginiai. Detali kongreso savaitės programa bus parengta kartu su dalyviais, o iki suvažiavimo pradžios jie turės galimybę komunikuoti tinklaraštyje arba interneto puslapyje, kuris bus atvertas artimiausiu metu.

Kongresas organizuojamas ERASMUS+ programos lėšomis. Numatomas dalyvių skaičius – 60 mokinių, tačiau šis skaičius gali išaugti iki 100 dalyvių, jei susitikimo organizatoriams pasiseks surasti rėmėjų.


Kongresu susidomėjusios mokyklos gali kreiptis į organizatorių komandos vadovę Sabah Lameche el. pašto adresu
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Daugiau informacijos el. pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu (8 5) 264 9478.

Produktyvusis mokymasis

Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...

Tinklinis bendradarbiavimas

„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...

Komunikacinis modelis

Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...

sc logo2