Alternatyvusis ugdymas

- tai nėra ALTERNATYVA mokymuisi, tai – alternatyva ĮPRASTAM ugdymui. Šio ugdymo paskirtis - prisitaikyti prie individualių mokinio savybių, gebėjimų ir polinkių.
Skaityti daugiau...

Nacionalinis švietimo lyderystės forumas 2013 „Švietimo lyderiai atnaujina Lietuvą“

Vas 11 2013

 

lyderiu laikas logoPrasidėjo registracija į Nacionalinį švietimo lyderystės forumą 2013 „Švietimo lyderiai atnaujina Lietuvą“, kuris vyks š.m. vasario 28 d. ir kovo 1 d. Vilniuje.

Registruotis kviečiami švietimo lyderiai iš savivaldybių, mokyklų, įvairių asociacijų bei nevyriausybinių organizacijų, Švietimo ir mokslo ministerijos bei pavaldžių įstaigų, Prezidentūros, Seimo atstovai, universitetų, kolegijų dėstytojai – visi, kuriems rūpi Lietuvos švietimo sistemos ir visuomenės tobulinimas.

Nacionalinis švietimo lyderystės forumas – tai naujai besikurianti tradicija, kasmet subursianti aktyvius švietimo bendruomenės ir visuomenės narius, skatinsianti kalbėtis, dalintis patirtimi bei idėjomis. Švietimo lyderystės forumo idėją subrandino projektas „Lyderių laikas 2“ inspiruotas visuomenėje vykstančių diskusijų apie šalies ateitį Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ kūrimo ir įgyvendinimo procese. Juk nuo mūsų – švietimo lyderių – priklauso, ar Lietuva taps sumania, solidaria ir veiklia šalimi.

Forumo programą ir struktūrą padiktavo patys švietimo lyderiai, kėlę klausimus bei siūlę idėjas, kurios buvo apibendrintos į šešias temines sritis:

  • Lyderystės samprata: koks yra lyderio identitetas, kokios yra lyderystės apraiškos organizacijoje?
  • Lyderių mokymasis: kaip stiprinti mokytojo lyderystę ir kurti lyderystei palankias sąlygas mokykloje?
  • Mokinių mokymasis: kaip uždegti mokymuisi kiekvieną mokinį?
  • Mokyklos savarankiškumas: kokie žingsniai veda į savarankiškesnę mokyklą?
  • Pagalba mokyklai: kaip paskatinti mokyklų tobulėjimą?
  • Nacionaliniai švietimo tikslai: ar žinome, kur einame?

Pirmoji forumo diena skirta mokymuisi ir gilesniam pasinėrimui į kiekvieną teminę sritį. Čia vyks atskiri seminarai ar kūrybinės dirbtuvės kiekviena tema ir dalyviai galės pasirinkti juos labiausiai dominančius renginius; antroji diena yra skirta diskusijoms, dalijimuisi patirtimis, bendraminčių paieškai, kūrybinei veiklai, problemų sprendimui. Dviejų dienų darbas bus apibendrintas tolesnių žingsnių planavimu, plėtojant švietimo lyderystę bei asmeninių įsipareigojimų prisiėmimu.

Tikimės, kad kiekvienas Forumo dalyvis gaus naujų idėjų, pagalbos sprendžiant profesines problemas, susiras bendraminčių naujoms idėjoms įgyvendinti, išsakys savo pasiūlymus valstybinės švietimo politikos formuotojams.

Forumo tikslas – suburti diskusijai švietimo bendruomenę dėl aktualiausių Lietuvos švietimo klausimų. Jį organizuoja projekto „Lyderių laikas 2“ iniciatoriai bei vykdytojai, kiti partneriai: Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybės pažangos taryba, Mokyklų tobulinimo centras, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, Švietimo aprūpinimo centras, Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubas, bendrovė „Primum Esse“, nacionalinis projektas „Kūrybinės partnerystės“ bei kiti.

Naujausią informaciją apie vyksiantį Forumą sekite čia.

Data: 2013 m. vasario 28 d. ir kovo 1 d.
Vieta: Konferencijų centras „Karolina“ (Sausio 13-osios g. 2, Vilnius)

Dalyvavimas nemokamas.

REGISTRUOTIS į renginį galite čia. Registracija vyks iki š. m. vasario 22 d.

PROGRAMA

Pirmos dienos, š. m. vasario 28 d., programa

Antros dienos, š. m. kovo 1 d., programa

 

Projekto „Lyderių laikas 2“ informacija

 

 

 

 

Produktyvusis mokymasis

Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...

Tinklinis bendradarbiavimas

„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...

Komunikacinis modelis

Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...

sc logo2