Alternatyvusis ugdymas
- tai nėra ALTERNATYVA mokymuisi, tai – alternatyva ĮPRASTAM ugdymui. Šio ugdymo paskirtis - prisitaikyti prie individualių mokinio savybių, gebėjimų ir polinkių.
Skaityti daugiau...
Alternatyviojo ugdymo plėtrai reikalingi teisiniai dokumentai
Vykdant nacionalinį projektą „Alternatyvusis ugdymas“ ir bendrojo ugdymo mokyklose diegiant alternatyviojo ugdymo modelius buvo atlikta alternatyviojo ugdymo teisinio reglamentavimo analizė. Joje apibendrinami reikalingi teisiniai pokyčiai, siekiant toliau vystyti valstybinėse ir savivaldybių mokyklose produktyviojo mokymosi, tinklinio bendradarbiavimo su socialiniais partneriais ir komunikacinį modelius. Analizė kartu yra ir tolesnio teisinio reglamentavimo pagrindas siekiant mokyklų atsinaujinimo ir dar vienu šaltiniu formuojant alternatyviojo ugdymo strateginius dokumentus.
Remiantis analize ir modelių diegimo mokyklose patirtimi parengti teisinių dokumentų pakeitimų projektai, kuriais siekiama sudaryti sąlygas plėtoti alternatyvųjį ugdymą šalies mokyklose, tęsti išbandytų ugdymo modelių diegimą:
- Alternatyviojo ugdymo plėtros gairių projektas;
- teisės aktų projektai (pateikiami lyginamieji dokumentų variantai):
1) LRV nutarimo dėl Tinklo kūrimo taisyklių pakeitimo projektas;
2) Produktyviojo mokymo organizavimo tvarkos aprašo projektas;
Pastarieji teisės aktų pakeitimų projektai yra pateikti svarstyti Švietimo ir mokslo ministerijai.
Produktyvusis mokymasis
Mokymasis mokykloje ir praktikos vietose. Motyvacijos stokojantys jaunuoliai teorines žinias ir praktinius įgūdžius įgyja ne tik klasėje, bet ir individualiai parinktose įmonėse.
Skaityti daugiau...
Tinklinis bendradarbiavimas
„Vieno langelio" principas mokykloje. Atvejo koordinatorius, konsultuodamasis su įvairių sričių specialistais ir socialiniais partneriais, sprendžia mokinio problemą ir suteikia jam reikiamą pagalbą.
Skaityti daugiau...
Komunikacinis modelis
Su mokiniais ne tik kalbama, bet jie išgirstami ir suprantami. Mokykloje pagerinama komunikacija tarp visų jos bendruomenės grandžių: vaikų, tėvų, pedagogų, pagalbos specialistų.
Skaityti daugiau...